Як відновити дані NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+

Зник мережевий диск і ви шукаєте що зробити? RAID масив розвалився та ваші файли більше недоступні? Пристрій видає помилку під час завантаження? Ви випадково виконали перебудову RAID масиву? Декілька жорстких дисків вийшли з ладу?

Відновлення даних NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+

Як відновити дані Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+ NAS у 2024

Читайте наше керівництво для відбудови RAID масиву та відновлення даних з Rack Station RS818RP+ / RS818+.

Відновлення даних NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+

Відновлення даних з пошкоджених RAID-масивів, недоступних для комп'ютера.

Чому звичайні програми не можуть відновити файли з RAID масиву?

Традиційні жорсткі диски зберігають дані користувача, послідовно записуючи їх на свою поверхню. Таким чином, весь файл повністю зберігається на одному диску. Під час запису даних на RAID диск, файл розбивається на частини. Потім, ці частини зберігаються послідовно на всі диски, які входять до складу масиву. Розмір частин може бути від 2 КБ до 2 МБ, тому кожен файл зберігається на декількох дисках відразу.

Такий підхід дозволяє прискорити процедури зчитування та запису файлів. Вочевидь, одночасне зберігання 2 частин файла розміром 1 ГБ на 2 диска проходить швидше, ніж послідовний запис 1 ГБ на один диск. Але, це значно ускладнює відновлення видалених файлів.

Різні рівні RAID масивів зберігають інформацію по своєму. Додатково, виробник Synology також вносить свої корективи в цей процес. Саме тому дані можуть бути записані на диски багатьма різними способами.

Як вилучити диски з NAS та під’єднати їх до ПК?

Незважаючи на те, що до NAS Rack Station RS818RP+ / RS818+ є доступ по мережі, вам необхідно дістати диски з пристрою та під’єднати їх до комп’ютера з Windows. Тільки в такому випадку програма зможе правильно проаналізувати їх. Виконайте наступні дії:

 1. Завершіть роботу пристрою, та від’єднайте його від живлення.

  УВАГА! Перш ніж розпочати діставати диски з вашого NAS пристрою, ознайомтеся з його інструкцією. Неправильна послідовність дій може призвести до пошкодження мережевого сховища та/або дисків RAID масиву.

 2. Виймайте диски з NAS пристрою один за одним, обережно витягаючи з відсіків. Жорсткі диски дуже вразливі: удари чи падіння можуть призвести до їх фізичного пошкодження.

 3. Обов’язково позначте кожен диск відповідно до порядку, за яким їх було встановлено в NAS.

 4. Вилучіть диски та під'єднайте їх до ПК. В цьому відео ми розібрали, які роз’єми використовуються для підключення дисків, та що робити якщо їх не вистачає.

  Перейти до перегляду
  Як замовити відновлення даних через Інтернет

  Як замовити відновлення даних через Інтернет

Відновлення даних за допомогою Hetman RAID Recovery

Hetman Raid Recovery

Програма відновлює дані пошкоджених RAID масивів та цілком сумісна з Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+. Диски, з яких складається RAID, містять технічну інформацію про алгоритм збереження файлів. Після запуску, Hetman RAID Recovery вичитує ці дані та «збирає» пошкоджений масив. Користувач може перейти до диску та зберегти свої файли. Також, ви можете відновити випадково видаленні з мережевого диску файли.

Перейти до перегляду
Як відновити дані з Synology

Як відновити дані з Synology

Кількість слотів під диски Rack Station RS818RP+ / RS818+ дорівнює 4. Пристрій підтрумує масиви наступних типів:

 • Synology Hybrid RAID (SHR);
 • RAID 6;
 • RAID 5;
 • RAID 10;
 • RAID 1;
 • RAID 0;
 • Basic;
 • JBOD;

NAS підтримує файлові системи:

 • Btrfs;
 • EXT4;
 • EXT3 (External Disk Only);
 • FAT32 (External Disk Only);
 • exFAT (External Disk Only);
 • NTFS (External Disk Only);
 • HFS+ (External Disk Read Only);

Безпечне відновлення з образу дисків

Утиліта дозволяє зберегти повну копію диска в файл для подальшої роботи з образом. Ця функція захищає дані на дисках від:

 • Перезапису під час процесу відновлення;
 • Втрати даних від появи «битих» секторів;
 • Помилок користувача.

Для створення образу виконайте наступні дії:

 1. Переконайтеся, що маєте достатньо вільного місця для збереження образу. Розмір файла образу буде дорівнювати розміру диска.

 2. Виділіть диск в головному вікні програми, та оберіть в головному меню СервісЗберегти диск. Ви можете одночасно виділити декілька дисків для збереження.

 3. Після запуску майстра створення образу ви можете зберегти або весь диск цілком, або обрати лише частину диска. Вкажіть необхідні параметри, та натисніть Далі.

  Hetman Raid Recovery: майстра створення образу
 4. На наступному кроці необхідно обрати місце для збереження образу. Ви можете обрати будь-який диск під’єднаний до ПК, або зберегти образ по FTP.

  Hetman Raid Recovery: Ви можете обрати будь-який диск під’єднаний до ПК, або зберегти образ по FTP.

Де зберігаються файли користувачів?

Мережеве сховище Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+ зберігає файли операційної системи DSM (DiskStation Manager) на окремому RAID 1 (дзеркальному) масиві. Зазвичай, всі NAS створюють на кожному диску декілька розділів, перший з яких займає до 2 ГБ місця. Саме на цьому розділі зберігаються файли операційної системи. Інші розділи об’єднуються в RAID масив, на який зберігаються дані користувача.

Порівняння програм для відновлення RAID

Програма Операційна система Тип ліцензії Підтримка RAID-контролерів Підтримка файлових систем Підтримка віртуальних RAID-контролерів Відновлення даних із пошкоджених RAID-масивів Попередній перегляд файлів
Hetman RAID Recovery Windows Платна Так, більше 100 контролерів FAT, exFAT, NTFS, ReFS, APFS, HFS+, Ext4, Ext3, Ext2, ReiserFS, Btrfs, VMFS, Hikvision, XFS, UFS, ZFS Так Так Так
DiskInternals RAID Recovery Windows Платна Так, більше 100 контролерів FAT, NTFS, Ext2/3/4, HFS+ Ні Так Так
R-Studio Windows, Mac, Linux Платна Так, понад 200 контролерів FAT, NTFS, Ext2/3/4, HFS+ Так Так Так
UFS Explorer RAID Recovery Windows, Mac, Linux Платна Так, понад 1000 контролерів FAT, NTFS, Ext2/3/4, HFS+ Так Так Так
EaseUS Data Recovery Windows Платна Так, більше 20 контролерів FAT, NTFS, Ext2/3/4, HFS+ Ні Так Так
ReclaiMe Free RAID Recovery Windows Безкоштовна Так, більше 100 контролерів FAT, NTFS, Ext2/3/4, HFS+ Так Так Так

Зворотній зв'язок

Ми будемо раді відповісти на будь-яке питання в коментарях!

Коментарі (1)

 • Hetman Software: Data Recovery
  Hetman Software: Data Recovery 9.08.2022 12:31 #
  Якщо ви хочете поставити питання про відновлення даних з NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+, не соромтеся залишати коментарі!
Опублікувати коментар
User
Залиште відповідь
Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов’язкові поля позначені *

Valery Martyshko

Автор: Valery Martyshko, Технічний письменник

Автор, перекладач та технічний спеціаліст компанії Hetman Software. Має майже десятирічний досвід роботи в IT сфері, який охоплює різні галузі: від ПК з Windows та мобільних пристроїв, до фото та відео обладнання, сигналізацій та систем відеоспостереження, і т.д. Окрім іншого, є також спеціалістом по Android, Windows та Microsoft Office. Є експертом в області відновлення даних, файлових систем, пристроїв зберігання даних, RAID масивів.

Vladyslav Kupriyenko

Редактор: Vladyslav Kupriyenko, Технічний письменник

Редактор статей блогу, автор та ведучий рубрики на YouTube каналі компанії Hetman Software. За освітою: спеціаліст з обслуговування комп’ютерних систем та мереж, вивчав розробку програмного забезпечення. Має досвід роботи в IT сфері, який охоплює різні галузі: адміністрування комп’ютерної мережі та обладнання, контроль та підтримка роботи Інтернет, офісних та спеціалізованих програм. Є фахівцем в області відновлення даних, файлових систем та пристроїв зберігання даних.

Поділися

Питання та відповіді

 • Які потужності має NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+?

  Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+ має наступні потужності:

  1. Підтримує до 8 дисків з підтримкою RAID 0, 1, 5, 6, 10, JBOD.
  2. Підтримує до 4 високошвидкісних PCIe NVMe M.2 SSD.
  3. Підтримує до 4 додаткових портів USB 3.0.
  4. Підтримує до 8 високошвидкісних 10GbE SFP+ та 2 порта Gigabit Ethernet.
  5. Підтримує серверний центр резервного копіювання Synology Hyper Backup.
  6. Підтримує серверний центр синхронізації Synology Drive.
  7. Підтримує серверний центр управління та адміністрування Synology Active Directory Server.
  8. Підтримує серверний центр управління IP-камер Synology Surveillance Station.
 • Як можна налаштувати мережеві параметри для NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+?

  Щоб налаштувати мережеві параметри для NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+, вам потрібно зайти до веб-інтерфейсу DSM. Для цього завітайте до адреси http://find.synology.com у вашому браузері і введіть ім'я користувача і пароль.

  Після того, як ви увійдете, перейдіть до «Control Panel» і виберіть «Network». Тут ви зможете налаштувати параметри IP-адреси, DNS-сервери, шлюз і т.д.

  Ви також можете налаштувати багаторівневу мережу, яку можна використовувати, якщо у вас є два чи більше NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+.

 • Яким чином можна налаштувати безпеку та доступ до NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+?

  Для налаштування безпеки та доступу до NAS Synology Rack Station RS818RP+ / RS818+ можна скористатися різними інструментами та налаштуваннями, які забезпечують безпечну роботу вашого NAS. Серед цих інструментів можна виділити слідуючі:

  1. Файрвол Synology: Цей інструмент дозволяє вам контролювати трафік, який проходить через NAS, так що ви можете заборонити небажаним IP-адресам доступ до NAS.
  2. VPN Server: Ця функція дозволяє створити VPN-сервер, який дозволяє користувачам безпечно підключатися до NAS.
  3. SSL/TLS: SSL/TLS-сертифікати дозволяють вам налаштувати HTTPS-протокол, який шифрує трафік, який проходить через NAS.
  4. Synology Access Control: Цей інструмент дозволяє вам налаштувати рольову модель, яка дозволяє контролювати, яким користувачам дозволено мати доступ до NAS.
  5. Synology Security Advisor: Synology Security Advisor — це складний інструмент, який аналізує систему і сканує його, щоб виявити потенційні проблеми безпеки.
Вас вітає асистент Hetman Software створений на основі штучного інтелекту.
Розпочати чат